Mladi tehničari

Kroz radionice razvija se vedar i pozitivan odnos prema radu, svaki učenik razvija socijalne vještine za rad u skupini, razvija se suradničko učenje te mogućnost uspješnog izvođenja radnog procesa uz razvoj organizacijskih sposobnosti.

Na ovim radionicama potiče se stjecanje kreativnosti, razvoj tehničkih vještina i znanja, motorika, timski rad i inovativnost. Djeca razvijaju umijeće rukovanja strojevima i alatima, oblikuju materijale, oplemenjuju svoju kreativnost i zabavljaju se družeći se. Imaju priliku izraziti se preko maketarstva i modelarstva izradom uporabnih tehničkih tvorevina.

Naša je želja povećati broj učenika i zainteresirati ih za međusobnu interakciju te poticati kreativno promišljanje. Ovako stečene vještine kroz vježbe i različite radionice učenici mogu primijeniti u svom neposrednom okruženju i na različitim natjecanjima. Upoznavanjem tehničkih tvorevina lakše se razumijevanju teorijski sadržaji prirodnih i drugih znanosti, stečeno znanje se primjenjuje te proces učenja poprima novi dimenziju u ovisnosti o mogućnostima samog učenika.

Modelarsko-maketarska skupina bavi se modeliranjem, obradom materijala, upoznavanjem vrsta drva, alata i načina rada s njima. Učenici se osposobljavaju za pravilno rukovanje alatima, zaštitom prilikom rada i razvijaju zanimanje za rad s drvom uz primjenu različitih alata. Obrazuju se za potrebe svakodnevnog života i svog budućeg obrazovanja.

Na ovim radionicama učenici:

• razvijaju aktivan odnos prema radu
  • potiču svoje komunikacijske sposobnosti
  • osnažuju timski rad i razvijaju socijalne vještine
  • grade samopouzdanje u odnosu prema drugima
  • Istovremeno na zabavan, poučan i istraživački način usvajaju poučne sadržaje te razvijaju sposobnost  izražavanja različitim sredstvima rada

Neke od naših radova možete pogledati u galeriji OVDJE