Festivals and Traditions

Na ovim stranicama ćemo predstaviti eTwinning projekt pod nazivom Festivals and Traditions koji od ove školske godine provodimo u našoj školi.  U ovom virtualnom projektu sudjeluju učenici 8. c i 8.d razrednog odjela

Projekt će se realizirati u suradnji s učiteljicama i učiteljima te učenicima iz partnerskih škola iz Češke Republike, Francuske, Srbije, Španjolske i Turske u sklopu eTwinning programa.

Učenici će svojim vršnjacima predstaviti svoju školu, grad, zavičaj, tradiciju i običaje na Engleskom jeziku.  Njihovi vršnjaci će predstaviti na isti način svoju školu, grad, tradiciju i običaje.  Ovim projektom će se razvijati suradnja s učenicima iz drugih europskih zemalja te razvijati i njegovati osjećaj za druge i drugačije.  Učenici će upoznati kulturu, tradiciju i civilizaciju  europskih zemalja s kojima surađujemo na projektu.

Radovi će biti napravljeni na Engleskom jeziku te će učenici dobiti priliku služiti se Engleskim jezikom, razvijati svoje jezične vještine te stjecati nova jezična znanja. Svoje radove će učenici izrađivati koristeći različite digitalne alate te će stjecati i razvijati vještine korištenja digitalnih alata poput Sway-a, Padlet-a i Canva-e.  Radovi učenika će se razmjenjivati putem eTwinning platforme koja je namijenjena isključivo učenicima koji sudjeluju u eTwinning projektima.