Učenici na predstavi "Kamenje"
Autor: Ivana Kasalo, 28. 2. 2012.

Dana 21.2.2012.godine učenici 7.a i 7.b OŠ „Petar Berislavić“ u pratnji svojih nastavnica Tonke Pomenić i Nađe Mikelić, išli su gledati predstavu „Kamenje“.

Predstava se održavala u Domu HV u 9 sati. Predstava „Kamenje“ australskih redatelja Toma Lycosa i Stefoa Nantsona, priča je o dvojici dječaka od 13 i 15 godina, koji gađajući kamenjem jureće automobile s nadvožnjaka na autocesti, prouzroče smrt jednog vozača. Dječaci su bili različiti. Petnaestogodišnjak je bio dominantniji, agresivniji. Loše je utjecao na drugog dječaka. Bio je licemjeran, neodgovoran i nije imao savjesti. Razlog takvom ponašanju je sigurno nedostatak roditeljske ljubavi i pažnje, a i (ne) odgoj. To zaključujemo kada je porota donijela svoju odluku, da nisu krivi, petnaestogodišnjak je skakao od sreće što ne ide u zatvor. Nije ga bilo briga za poginulog vozača, za vozačevu obitelj, za ženu koja je u suzama u očima promatrala suđenje. Njemu je bila važna samo sloboda, da može opet napraviti neku glupost. No, trinaestogodišnjak je sudsku odluku primio drugačije. Nije se veselio kao drugi dječak, bio je svjestan štete koju su napravili. Danima nije spavao. Stalno su ga progonile slike nesreće, slike uplakane žene iz sudnice. Nije više bio to mogao podnijeti. Tu bol, tu krivnju, taj teret u sbi. Ubio se. Bacio se s onog istog nadvožnjaka s kojeg  su bacali kamenje.