Dan meda u 4.b razredu
Autor: Ivana Kasalo, 31. 1. 2012.

Gost u razredu, tata policajac i pčelar, Mate Jonjić

Dana 30. 11. u našem razredu se organizirao Dan meda.  Cijeli dan smo se bavili medom i njegovim sastojcima kao i njegovim vrijednostima.  Gosta nam je bio  tata koji se u slobodno vrijeme bavi pčelarstvom. On   nam je objasnio način dobivanja meda,  sve o uzgoju pčela, pčeli matici, košnicama…

Svi smo ga pozorno slušali, organizirao nam je lutriju gdje su najsretniji dobivali poklon kao što je propolis, cvjetni prah i med. Isprobali smo i zaštitu koju pčelari koriste prilikom rada sa pčelama. Bilo nam je odlično, a naša učiteljica nam je na kraju skuhala čaj i imali smo pravu, malu čajanku.

Sada još više uživamo u medu  i više znamo  o njegovoj kvaliteti. Na kraju smo svi zahvalili Ružičinom tati  na trudu da nama djeci približi taj teški, ali divni proces dobivanja meda.

Petra Kudelik IV.b