Škole za Afriku
Autor: Ivana Kasalo, 8. 11. 2011.

Od ove školske godine naša škola je uključena u UNICEF-ov projekt Škole za Afriku gdje prikupljanjem novčanih sredstava pomažemo djeci u Etiopiji da steknu obrazovanje koje je temeljno pravo svakog djeteta. Nigdje u svijetu djeca nisu zakinuta za to pravo kao u Africi. U južnome području Afrike približno 45 milijuna djece ne ide u školu, što znači da svako treće dijete nema mogućnost obrazovanja.

Namjera  je prikupiti sredstva kojima bismo pomogli izgradnju te obnovu škola i sanitarnih prostorija, osigurali opskrbu pitkom vodom, a za djecu bez roditeljske skrbi i onu koja žive u osobito teškim životnim uvjetima, omogućili nabavu školskih knjiga.

UNICEF će ulagati i u podizanje kvalitete obrazovnog sustava u cjelini te omogućiti provedbu edukacije o zdravlju i higijeni. U svim aktivnostima, osobito  se brinuti za djevojčice koje su često dodatno zakinute za mogućnost obrazovanja.  Sudjelujući u projektu Škole za Afriku  dajemo nadu u bolju budućnost do koje se dolazi samo jednim putem - obrazovanjem!

Prva akcija koja je održana povodom projekta Škole za Afriku bila je prodaja kolača za Dane kruha. Djeca su , vođena unutarnjim entuzijazmom i dobrom voljom, dala sve od sebe kako bi prodaja što bolje protekla, te kako bi skupili što više novčanih sredstava koje smo poslali UNICEFU.  Djeca su bila poprilično zadovoljna što mogu svojim djelovanjem pridonijeti  osiguranju obrazovanja barem jednom djetetu u Africi, a samim time i unaprijediti i  kvalitetu njegova života.