Biološka raznolikost Dalmacije
Autor: Ivana Kasalo, 10. 12. 2010.

Dana 10. studenoga 2010. godine  organiziran je projekt pod  imenom „Biološka raznolikost Dalmacije“...

Dana 10. studenoga 2010. godine u Osnovnoj školi „Petar Berislavić“ organiziran je projekt pod  imenom „Biološka raznolikost Dalmacije“ pod vodstvom  nastavnice Ankice Bašić. U projekt su bili uključeni učenici viših razreda naše škole, a cilj projekta je bio upoznati djecu s biološkom raznolikošću Dalmacije. Cijeli je projekt bio izložen u školskoj knjižnici pri čemu je neizostavnu ulogu imala i naša knjižničarka Katja Šćurla. Biološka raznolikost prikazana je pomoću makete jednog dalmatinskog kraja. U gradnji i planiranju makete sudjelovalo je petero djece: Lea Cvetko, Karla Maravić, Petra Alajbeg,  Valentina Kajić i Ana Kakić. Uz upoznavanje biljaka i životinja, organizirano je i natjecanje u snalaženju gradiva iz biologije. U tomu su se istakli učenici sedmih razreda, a glavnu nagradu je odnijela Dea Muharemović. Projekt je uspješno priveden kraju i nadamo se da su mnoga djeca, a i odrasli ponešto  naučili. Smatram da bi ovakvih događanja u školi trebalo biti više jer oni potiču natjecateljski duh među učenicima i omogućavaju nam da na lakši način usvojimo znanje.

Ana Kakić 8.a