Susret s piscem
Autor: Ivana Kasalo, 10. 12. 2010.

U mjesecu hrvatske knjige u našoj školi ugostili smo književnika Josipa Laću

U mjesecu hrvatske knjige u našoj školi ugostili smo književnika Josipa Laću. On nam je tom prilikom predstavio svoj novi roman za djecu i mlade „Grand hotel“, koji je uvršten u popis lektira za osnovnu školu.

Susret se odvijao u prostoru školske knjižnice, a prisustvovali su mu učenici sedmih i osmih razreda, kao i nastavnici hrvatskog jezika Nađa Mikelić, Slavica Rožić i Boris Ždero, nastavnica engleskog jezika Tonka Pomenić, naša knjižničarka Katja Šćurla te pedagoginja Jelena Coce i logopedinja Doma Dimitrov.

Odmah pri početku uručen mu je poklon- likovni rad učenika naše škole koji će mu, nadamo se, dugo ostati u sjećanju kao i nama. Nakon kratkog predstavljanja bio je raspoložen za odgovore na niz naših pitanja. Na taj smo način saznali mnogo o njegovom životu. Ispričao nam je neke zanimljive i smiješne scene te uputio neke mudre riječi. Susret se brzo primakao kraju, iako smo mi htjeli da još malo potraje.

Sa smiješkom na licu i pod pozitivnim dojmom izašli smo iz knjižnice bogatiji za još jedno iskustvo koje bismo rado ponovili.

Jela Biočić, 8.b