Učenici drugih razreda posjetili Zračnu luku Split i rijeku Pantan
Autor: Dario Bakotić, 22. 5. 2013.

U utorak, 14.5., posjetili smo zračnu luku Split. Kao pravi putnici, prilikom ulaska na pistu zračne luke, prošli smo rendgen kontrolu prtljage odnosno naših rusaka.

Promatrali smo slijetanje zrakoplova koji je doveo turiste iz Londona. Ukrcali smo se u autobus koji nas je provozao po poletno slijetnoj stazi. Tu smo vidjeli vatrogasce i njihovu vježbu, transportna vozila, veliki kontrolni toranj i tri vrste zrakoplova: Airbus, Dash i Cesna.

Na kraju obilaska sletjela su još dva zrakoplova iz Norveške, a mi smo se ohladili sladoledom. Ukrcali smo se u naš autobus i odvezli do rijeke Pantane.

Vidjeli smo trogirsku riku, zaštićeni ornitološki park za ptice sa starom mlinicom. Nakon razgledavanja mlinica, završila je naša terenska nastava i krenuli smo kući.

Učenici 2. a,b i c razreda s učiteljicama