Dica i ČAkavica - III. susret djece i učenika ČAkavaca
Autor: Dario Bakotić, 16. 5. 2013.

Treći susret “Dica i čakavica” održao se u srijedu 15. svibnja 2013. u dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšiću s početkom u 20 sati pod motom “Tradicija nije čuvanje pepela, tradicija je prenošenje vatre”...

Sudjelovalo je ukupno 105 djece, od tog 55 predškolaca Dječjeg vrtića ˝Kaštela˝, 48 osnovnoškolaca iz osnovnih škola Marjan Split, Knez Trpimir – K. Gomilica, Ostrog – K. Lukšić, Bijaći – K. Novi, Petar Berislavić – Trogir, Majstora Radovana – Trogir i Kralja Zvonimira – Seget Donji, te 2 srednjoškolca- bivši učenici OŠ Bijaći i Majstora Radovana.

Našu školu predstavljali su:

•  MAREA BIOČIĆ –recitacija na temu „ŽIVOT U OKRUGU DONJEM“  (pripremila Nađa Mikelić)
  • NINA JURANOVIĆ – recitacija na temu „DIDA MOJ“  (pripremila Nađa Mikelić)
  • KARMELA CICILIANI – recitacija na temu „BABA I INTERNET“ (pripremila Nađa Mikelić)
  • STIPE MARINOVIĆ i ROMANA PRIŽMIĆ – recitacija na temu „MOJ LIPI MALI TROGIR“ (pripremila Mirela Medić)
  • JOSIPA VUKIĆ- pričanje priče "VAPOR" (pripremila Slavica Rožić)