"Klokan"
Autor: Dario Bakotić, 8. 4. 2013.

Dana 21.ožujka 2013. godine u 12 sati i 30 minuta  održano je po prvi put u našoj školi  matematičko natjecanje „Klokan ".

Natjecalo se 106 učenika od 2. do 8. razreda. Svi su učenici dobili simbolične poklone i prionuli na posao.

Mudre glavice su mislile, mučkale  i zabavljale se rješavajući matematičke zadatke.

Cilj ovog natjecanja je popularizirati matematiku, omogućiti širenje osnovne matematičke kulture i  motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Prošle godine natjecalo se više od 6.800.000 učenika u 51 zemlji, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta..

Rezultati natjecanja 10 % najbolje plasiranih učenika svake skupine biti će objavljeni 9. svibnja 2013. godine na internet stranici HMD-a i na stranici naše škole, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod nastavnice Nives Anđelić ili svojih učiteljica.

Dodjela nagrada najbolje plasiranih učenika biti će od 25.svibnja 2013. godine.