Posjet Muzeju grada Trogira
Autor: Dario Bakotić, 11. 3. 2013.

Učenici 3. b i 3. c raduju se izvanučioničkoj nastavi. To smo i ostvarili obrađujući cjelinu - Naš zavičaj u prošlosti - u okviru nastave Prirode i društva. Odškrinuli smo vrata Muzeja i uplovili u prošlost.

Naš kormilar bila je gđa. Goranka Tomaš, muzejski pedagog. Srdačno nas je pozdravila i provela kroz  lapidarij, galeriju Cate Dujišin Ribar i etnografsku zbriku.

Njene zanimljive i slikovite priče predočile su nam život običnih ribara, težaka, zanatlija, a s druge strane lagodan život plemićkih obitelji.

Divili smo se mnogim starim predmetima, ostacima iskopina, kamenim grbovima i otkrivali stoljeća kojem pripadaju.

Svaki kamen krije svoju tajnovitu priču te je zaista neprocjenjivo bogatstvo koje krije naša prošlost. U  vedrom ozračju naše vrijeme posjetu Muzeju proletjelo je veoma brzo.

Učiteljice Marina i Renata pripremile su kviz znanja i moramo naglasiti da su svi odgovori bili točni i za pohvalu.

Vrijedilo je provesti dan na tako zanimljivom mjestu. Naša ozarena lica govore o uspješnosti izvanučioničke nastave.

Promatramo, istražujemo, učimo!

Učiteljice:            Marina Kapetanović