Predstava 3.c razreda
Autor: Dario Bakotić, 12. 2. 2013.

Učenici 3.c razreda uprizorili su priču Sunčane Škrinjarić- Plesna haljina žutog maslačka i prikazali je roditeljima na roditeljskom sastanku. Samoj predstavi, koja govori o nježnosti i dobroti koju svatko nosi u srcu, ali je ne pokazuje uvijek,  doprinijeli su i roditelji šivajući kostime.

Svake godine svijet cvijeća i kukaca sprema se za veliki bal. Svo cvijeće se veseli i priprema za bal, dok jadan maslačak plače i tuguje. Zbog njegovog neuglednog izgleda i mirisa preziru ga ljudi i drugo cvijeće.

Na poziv mudre bubamare  došli su svi kukci, ali nitko nije znao kako pomoći.

Maslačkova tuga omekšala je srce starog, zlobnog pauka. On nikome nikada nije napravio dobra, već samo zlo. Od svoje paučinaste niti istakao je maslačku haljinu.

Stari pauk napokon je  učinio dobro djelo i umro zadovoljan i radostan.

Maslačak je otišao na ples i svojom ljupkošću zasjenio ostalo cvijeće. Svi su se divili njegovoj haljini i plesali s njim. Svo svijeće ga je prihvatilo.

OSMIJEH, DOBRO DJELO,

PRIJATELJSTVO I LIJEPE RIJEČI