ROBOTIČKA ALKA JUNIOR TROGIR 2O12
Autor: Ivana Kasalo, 12. 11. 2012.

U organizaciji Hrvatskog društva za robotiku , Zajednice tehničke kulture  Splitsko-dalmatinske županije ,Osnovne škole Petar Berislavić  te Grada Trogira,   u Trogiru je  10. studenoga  održano zanimljivo i na ovim prostorima jedinstveno natjecanje ROBOTIČKA ALKA.

Robotička alka je natjecanje na kojem je na  najbolji način spojena tradicija i suvremenost. Nastalo je i  osmišljeno po uzoru na srednjovjekovnu vitešku igru poznatu kao alka koja se i danas održava u Sinju, samo što ovdje „u sridu „ nastoje pogoditi  tzv. roboalkari, tj. roboti nastali, programirani i upravljani rukama učenika.
 Natjecanje je prošlo u pravoj fer igri a odličnoj  atmosferi pridonijeli su svojim plesnim nastupimaSegetske mažoretkinje te KUD Kvadrilja iz Trogira .

Trogirski učenici pokazali su se kao vrlo spretni roboalkari. Naša ekipa u sastavu Jakov Bejo , Vinko Tomaš i Marin Miše hrabro se u konkurenciji 18 ekipa borila, uspješno se probila u finale, među pet najboljih,  a pobjedu su odnijeli izvrsni učenici OŠ majstora Radovana.