Nera Bilić - talentirana učenica naše škole!
Autor: Ivana Kasalo, 8. 11. 2012.

Imali smo priliku postaviti Neri nekoliko pitanja i otkriti  čime se bavi, koji joj je najdraži hobi i kako uspijeva sve uskladiti.

Talentirana učenica 8.a razreda Nera Bilić dopustila mi je da je pitam par pitanja o njoj i njenom hobiju-plesu. Naime,Nera pleše u plesnom klubu Doxa u Trogiru i kaže da ne namjerava prestati,a i dobro joj ide što pokazuju rezultati sa Otvorenog Europskog prvenstva koje je organizirano u Parizu gdje je Nera sa svojom grupom pod nazivom „Zumba“ osvojila prvo mijesto u jazz kategoriji. Nera pleše otkad zna za sebe a plesom se aktivno počela baviti u 2. razredu kada joj je njena mama predložila da se upiše u plesni klub i Nera je tako završila u Doxi i cijela je obitelj podržava u tome.ˇTrenerica je dosta stroga,pravedna i pokušava izvići iz nas ono najbolje. Usklađuje treninge i trudi se da svi prisustvujemo na treninzimaˇ-kaže Nera sa velikim smiješkom na licu.

Rekla mi je da voli svoj hobi i da se dobro slaže sa ostalim curama iz kluba,te da ne namjerava prestati.ˇPles je zabavan i ne namjeravam prestati. Upoznala sam puno prijateljica i sve se međusobno dobro slažemo. Svi dijelimo istu veliku želju za plesomˇ Na pitanje o nagradama nabrajala je do mile volje:ˇPrvu veću nagradu osvojila sam sa Dinom Čobo-učenicom naše škole. Osvojile smo treće mjesto. Zatim sam u HNK Split osvojila dva prva mjesta:jedno iz solo kategorije jazz,a drugu iz open kategorije u paru sa Ivanom Svilan-bivšom učenicom naše škole. U Zadru smo nedavno osvojile drugo mjesto kao grupa u jazz kategoriji.ˇNera pretežito pleše jazz,ali pleše i hip-hop,cheer dance i pom pon. Rekla mi je da se katkad teško baviti plesom,ali da ona to stvarno voli,a ono što voliš i čime se želiš baviti,obaviš sa velikim smiješkom na licu znajući da napreduješ. Trema je više i ne hvata jer je se riješila budući da ples trenira već dugi niz godina bez prestanka. Također u plesnom klubu Doxa plešu i Barbara Čulin iz 7.c razreda i Antonela Crnoja iz 5.d naše škole. Od mlađih članova plesnog kluba Doxa u našu školu idu i Marta Buličić,Dora Biočić.... Svim curama želimo puno uspjeha u daljnjim natjecanjima.

Josipa Vukić 8.c