Učenici s književnicom Brankom Primorac
Autor: Ivana Kasalo, 8. 11. 2012.

Dana 6.11.2012. učenici naše škole imali su priliku upoznati književnicu Branku Primorac u Gradskoj knjižnici Trogir.

Donosimo vam osvrt dviju učenica koje su prisustvovale susretu...

„Susret s Brankom Primorac mi se baš svidio. Nije bio uobičajen poput ostalih susreta, već je bio ležeran i zabavan, te nadasve poučan. Provela nas je kroz svoj život pričajući kako je postala pisac, kakva joj je obitelj, posao i dr. Ona je zbog ljubavi počela pisati što nam poručuje da ljubav pokreće ljude i da kad smo zaljubljeni, činimo ponekad nepromišljene stvari i nismo baš uvijek svoji. Ali opet bez ljubavi ne možemo. Branka je imala sreću, ona je dobro prošla i dobro postupila što je slijedila svoje srce. Tako danas radi posao koji voli i živi s osobom koju voli. Imaju dvoje djece i vrlo su zadovoljni. Slušajući njezin monolog shvatila sam da je život nepredvidljiv i da svašta možemo očekivati od njega jer sami svoju sudbinu krojimo.“

Dina Čobo 8.a

„Jučer sam se susrela s književnicom Brankom Primorac. Danas dan poslije ne mogu vjerovati u to. Branka Primorac mi se doista svidjela, ali njen komentar „Ljubav nije bol“ me razočarao jer nije razumjela da se radi o neuzvraćenoj ljubavi. Mislim da ona nikada nije upoznala „takvu ljubav“ jer se to očituje po njenim riječima. Pričala je puno o svom životu koji nas je ostavio bez teksta. Dok je pripovijedala shvatila sam da je pun avantura. Odgovorila je na sva naša pitanja, a da nije puno razmišljala. Ostavila je na mene dojam jake i neustrašive te iznimno ponosne osobe. Njezina priča o autostopu samo je potvrdila kakva je ona uistinu. Divim joj se i poželjela sam poput nje obići cijeli svijet. Jednog bih se dana voljela opet susresti s njom i postaviti joj još nekoliko pitanja za koje nismo imali vremena.“

Paula Gal 8.a