Učenici sigurno sudjeluju u prometu
Autor: Ivana Kasalo, 5. 10. 2012.

Učenici 4. i 5. razreda sudjeluju u pilot-projektu prometne preventive koji provodi autoklub "Split". Cilj pilot-projekta ja da se učenici osposobe za sigurnu vožnju, odnosno sudjelovanje biciklom u prometu. Za sada ponosno možemo reči kako su učenici 4. c s učiteljicom Matijanom Kuzmanić  i 4. razred iz Okruga Gornjeg s učiteljicom Jasnom Dobričić, 5.c s razrednicom Anom Zelalija te 5.d s razrednicom Ivanom Bilić uspješno svladali prometna pravila što su vožnjom bicikla na školskom prometnom poligonu i dokazala.

Prvi dio osposobljavanja učenika bio je teorijski dio koji se odvijao u učionici pod vodstvom učitelja Mate Teklića. Učenici su pozorno pratili i u većini slučajeva točno odgovarali na postavljena pitanja učitelja Mate. Nakon predavanja slijedila je vožnja biciklom na poligonu. Radosti djece nije bilo kraja. Dok su jedni vozili drugi su bili pješaci, a sve to je pozorno pratio učitelj Mate koji je po potrebi, ukoliko je netko prekršio pravilo, isključivao iz prometa.