Učenici četvrtih razreda bili su na ekskurziji
Autor: Jelena Coce Tomić, 28. 4. 2023.

Učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica i nastavnice Nives bili su na ekskurziji od 19.04.-21.04. u Hrvatskom zagorju. Ugodnu vožnju gorskim zavičajem, čudljivu prirodu gora i planina doživjeli su kroz neobične vremenske pojave, magle, kiše i snijega. Prvo odredište bio je Karlovac, park Aqatika. Neobične životne zajednice slatkovodnih voda doživjeli su u živopisnoj šetnji kroz prostor koji je zamišljen kao tok rijeke. Dan su završili razgledavanjem Zagreba. Posebno ih se dojmio Tehnički muzej Nikola Tesla u sklopu kojeg je rudnik, neobično mjesto, zanimljivo i poučno. Preporučamo!

Drugi dan su posjetili Krapinu i Trkošćan. U Muzeju krapinskog neandertalca, zanimljivim multimedijalnim prikazom putovali su kroz povijest, od postanka čovjeka do leta u svemir. Putovanje kroz povijest su nastavili šetnjom dvorcem Trakošćan. Zanimljive priče, legende i neobične prostorije vratile su ih u  vremena vitezova i princeza.

Treći dan su posjetili ZOO Zagreb, neobične životinje velike i male. Putovanje su nastavili do Ogulina, Ivanina kuća bajki. Kroz priče dobrog duha Tintilinića, krckanje i šuškanje čarobnog stabla, putovanje se lagano privodilo kraju. Puni dojmova...(zabava, igra, druženja, disko, kupanje...) vratili smo se svojim kućama uz Ivaninu misao.. svugdje pođi, ali domu svom se uvijek vrati, makar u misilima...

"Došao je i taj dan kada sam dočekao svoju prvu ekskurziju. Ojećajima  uzbuđenja i radosti nije bilo kraja. Moji prijatelji, učiteljica i ja krenuli smo na put..." (Toma Žilić, 4.b)

"...išli smo na Trg bana Jelačića. Došla je "vodička" i rekla kako ćemo se vratiti u prošlost grada Zagreba. Prolazili smo kroz grad i naučili puno toga.." (Manuela Uljević, 4.b)

"Petak ujutro smo se spremili i uputili put Trogira. Svratili smo u Zoološki vrt Grada Zagreba, a poslije smo otišli u Ivaninu kuću bajki gdje smo poslušali priču i otišli za Trogir..." (Nikola Gravrić, 4.b)