MEDNI DAN
Autor: Ana Jerković, 7. 12. 2022.

I ove se godine održao Školski medni dan 7. 12. 2022. na dan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Svrha programa Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka je educiranje učenika i njihovih roditelja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda, kao i povećanje unosa meda u prehranu djece, a slijedom čega će se osigurati stvaranje boljih uvjeta za pozicioniranje meda hrvatskih pčelinjaka na tržištu. Također, jedan od ciljeva je i educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Naši prvašići su dobili promotivne pakete koji su se sastojali od promotivne vrećice, edukativne slikovnice Pčelica Jelica i medo Edo, naljepnice za poklopac s likom pčelice Jelice i staklenke meda od 450 g od proizvođača OPG Mravak. Pedagoginja i psihologinja održale su radionicu o važnosti i značaju pčelarstva pomoću prezentacije koju je izradilo Ministarstvo poljoprivrede te slikovnice iz promotivnog paketa.