Upisi djece u prvi razred OŠ za 2022./2023.
Autor: Ana Jerković, 1. 2. 2022.

Prijava djece, školskih obveznika za upis u prvi razred osnovne škole u 2022./23. školskoj godini, provodit će se u vremenu od 7. do 17. veljače 2022. elektronskim putem na obrascu prijave upisa na stranici www.dalmacija.hr

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom također na web stranici Upravnog odjela kao i na web stranicama osnovnih škola u SDŽ.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine
  • djeca rođena rođena od 1. travnja 2016godine do 31. prosinca 2016. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za šk.god. 2021./2022. rješenjem, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu / boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled ) sukladno dogovoru sa roditeljem. Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Nakon obavljene online prijave djeteta, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi kojoj pripada prema upisnom području u razdoblju  od 3. do 10. ožujka 2022. godine radi dogovora o terminu testiranja djeteta i sve ostale potrebne informacije. Potrebna dokumentacija: OIB,  kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja).

Za odgodu upisa za šk.god 2022./2023. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u online prijavi  označiti: „najava za odgodu upisa“

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj odnosno staratelj može prijaviti upis, a najkasnije do 31. ožujka 2022. godine podnijeti Upravnom odjelu zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika -  prijevremeni upis u prvi razred.

Za dijete kojemu je rješenjem odgođen upis u šk. god 2021./2022. radi težih oštećenja zdravlja ili ima višestruke teškoće, roditelj odnosno staratelj treba zatražiti privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred  i privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole  roditelj odnosno staratelj podnosi  na  Obrascu 6.

Za područje Grada Trogira, zahtjev se upućuje na adresu:

Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ

Trg Ivana Pavla II. 1, 21220 Trogir

Ili  e-mailom: prosvjeta-kultura-sport@dalmacija.hr