Nezaboravni istarski dani naših četvrtaša
Autor: Ivana Kasalo, 14. 5. 2012.

Dana 1.5. 2012. Otišli smo na ekskurziju u Istru...

Dana 1.5. 2012. Otišli smo na ekskurziju u Istru. Cijelu noć nismo spavali od uzbuđenja. Ujutro smo skočili na noge i cijele obitelji su nas ispratile na put. U autobusu su nas čekala Okručani, 4.a i 4.b. vožnja do Smiljana je bila ugodna i zabavna. Tamo smo vidjeli memorijalni centar Nikole Tesle koji nam se jako svidio. Nakon toga posjeta krenuli smo prema hotelu Valdaliso u Rovinju. Srce nam je lupalo kao ludo. Iako je put bio dug mi nismo osjećali umor. Kad smo stigli u disko našem veselju nije bilo kraja.

Sutra ujutro su nas rano probudili. Bilo nam se teško probuditi, ali isplatilo se. Posjetili smo Puli i nacionalni park Brijune.  Pula je predivna posebno Arena. Svima smo kupovali suvenire s motivom Arene. Isto tako su lijepa Dvojna vrata, Herkulova vrata, Zlatna vrata, Dijanin hram i Augustov hram. Na Brijunima smo vidili Muzej prepariranih životinja i to nas je fasciniralo. Vlakićem smo se vozili Safari park. Sve je bilo savršeno i taj dan nam je bio najljepši. Navečer smo proveli nezaboravnu noć u disku, a zatim mali tulum u sobi u pidžamama. Svakako nezaboravno.

Treći dan opet buđenje. Doručak, pa vožnja do Limskog kanala. To je kanal nalik fjordu. Potom razgledavanje znamenitosti Poreća gdje bi posebno istaknuli Peterokutnu kulu, Decumanus i Eufrazijevu baziliku. Zatim Rovinj gdje je prelijepa crkva sv. Eufemije, Gradska vijećnica i trg Valdibor s fontanom. To stvarno treba vidjeti jer je njihova ljepota neopisiva riječima. Naravno, nezaobilazna disko večer, naša omiljena zabava.

Nažalost naš četvrti dan. Moramo poći kućama. Nakon doručka smo otišli u Motovun, razgledali zidine i na dar dobili predivni pogled na mjesto i dolinu rijeke Mirne. Zatim u Opatiju, pa u naš Trogir. Bilo je lijepo i nezaboravno. Pamtit ćemo svaki trenutak i zahvaljujemo svima koji su nam omogućili ovako lijepo putovanje.

Petra Kudelik 4.b