In memoriam: don Ivan Babić (1960. – 2019.)
Autor: Marija Katanić, 9. 6. 2019.

S nevjericom i tugom primili smo vijest da nas je u predvečerje nedjelje Pedesetnice, u subotu 8. lipnja 2019., zauvijek napustio don Ivan Babić, svećenik, učitelj, kolega i prijatelj.

Don Ivan je rođen 20. lipnja 1960. god. u Zadvarju. Za svećenika  Splitsko-makarske nadbiskupije zaređen je 23. lipnja 1991. god. u Splitu. Svećeničku službu obavljao je u Omišu (1991. – 1993.), Rašćanima i župi Biokovskoj    (1993. – 1995.), u Lokvi Rogoznicu (1995. – 2015.) te u Okrugu gdje ga je zatekla iznenadna smrt.

U našoj školi predavao je katolički vjeronauk od 2015. godine. Podučavao je djecu religioznosti,  usmjeravao ih na usvajanje moralnih i etičkih vrijednosti (ljubav, tolerancija, poštivanje, čovječnost, odgovornost, poniznost, pristojnost, iskrenost i mnoge druge) te svjedočenje vjere u njihovim osobnim i društvenim životima.

Bio je uvijek veseo, nasmijan, vedrog duha, volio je pomoći drugome te je rado dijelio savijete. Neumorno je promicao odgojno-obrazovne ciljeve i tako ostvario neizbrisiv trag u našim životima i životima svojih učenika.

Dragi don Ivane, bila nam je iznimna čast poznavati Vas i družiti se s Vama. Hvala Vam što ste bili dio našeg kolektiva.

Uvijek ćete ostati u našim srcima jer kao što ste nas učili, smrt je tek početak besmrtnosti.

Zbogom naš dragi don Ivane!

Sveta misa zadušnica i sprovodni obredi održat će se u utorak,       11. lipnja,  u 16 sati u Katunima.

Počivao u miru Božjem.