Zakoni fizike kao modeli uspješnog življenja
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 28. 5. 2019.

24. svibnja 2019. godine u Gradskoj vijećnici  u Trogiru održano je predavanje prof.dr.sc. Zdeslava Hrepića na temu Priroda uspjeha: zakoni fizike kao modeli uspješnog življenja.  Profesor Hrepić predaje fiziku na američkom Sveučilištu Columbus u američkoj saveznoj državi Georgia. U SAD je otišao kao poslijediplomski student nakon što je na PMF-u u Splitu diplomirao fiziku i politehniku. Na jako zanimljivom i kako on sam kaže egzotičnom predavanju približio nam je zakone fizike na drugačiji način, koristeći se analogijama iz prirode i iz vlastitog života. Profesor nam je kroz zakone budi (živi svjesno), odluči (razluči jasno), uradi (stvaraj postojano) i nauči (rasti nesputano) otkrio prirodu uspjeha.