Književni susret s Dunjom Kalilić
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 15. 4. 2019.

U srijedu, 10. travnja, u Gradskoj knjižnici Trogir, književnica Dunja Kalilić predstavila je svoju najnoviju zbirku čakavske poezije: „Jarpica riči“. Prije početka samog programa gospođa Dunja Kalilić rekla nam je ponešto o svojim prijašnjim zbirkama te o vlastitom životu. U program su nas uveli učenici OŠ Lučac iz Splita pod vodstvom mentorice Nikice Sikirice koji su izveli igrokaze na čakavici i poneke pjesme. Učenici OŠ Petra Berislavića u Trogiru pod vodstvom mentorice Ane Zelalije izveli su svoje vlastite pjesme te pjesme drugih autora na trogirskoj cakavici. Nakon programa, učenici su se družili s književnicom te su na poklon dobili njezinu zbirku pjesama.

Neda Domenika Geić 7.c

Romana Prižmić 7.c