KAD SE VRIDNE RUKE SLOŽE...
Autor: Ivana Kasalo, 2. 4. 2012.

„Vridne ruke“ rade punom parom za Uskrs

„Vridne ruke“ naziv su kreativne skupine nastavnice Zorane Toffolo Gilić,učiteljice talijanskog jezika, koja djeluje od ove školske godine. Učenici otkrivaju svoju umjetničku stranu radeći različit nakit i prigodne čestitke. S obzirom da su njihovi radovi plijenili mnogo pozornosti i divljenja, zanimalo me mjesto i vrijeme gdje te vrijedne ruke rade pa, kao i svaki novinar u usponu, otišla sam otkriti njihovu priču. Sada ću je podijeliti s vama, stoga me pozorno „slušajte“.

Kako ste došli na ideju  da osnujete „Vridne ruke“?

Ideju o izrađivanju nakita sa sobom nosim već neko vrijeme, posebice od kada sam se upoznala s FIMO masom, a od ove godine odlučila sam dio svoje ljubavi prema nakitu prenijeti  učenicima i tako je nastala grupa „Vridne ruke“. Inače s  FIMO masom je jednostavno raditi, lako se oblikuje i u raznim je bojama pa je zanimljivia i  djeci i odraslima.

Koliko učenika sudjeluje u ovom projektu?

Za sad nas ima dvadesetak.

Kako ste ih  odabrali?

To su moje učenice koje su svojevoljno došle. One su kreativne i imaju volju za radom.

Jesu li učenice ispunile očekivanja?

Naravno da su ispunile očekivanja. Ispunile su i više od očekivanja. Sve ću ih voditi kući i pokrenut ćemo biznis zajedno (smijeh).

Je  li nastavnica ispunila vaša očekivanja?

(Svi jednoglasno ) Daaaaaa!

Što nam spremate za uskrsnu prodaju?

Pripremili smo vam uskrsne čestitke s motivima zeke, kokice i piliće i uskrsna jaja ukrašena posebnom tehnikom te perjem, šljokicama i mašnama. Nadam se da će se svima svidjeti i da ćemo ih uspjeti prodati idući utorak kad budemo organizirali prodaju na ulazu u grad.

Je li vam  potrebno puno vremena da napravite  čestitku?

Da, potrebno je puno vremena  jer tu ima puno detalja za koje se treba pobrinuti.

Namjeravate li raditi i dogodine?

Naravno da da.

Na čemu sada radite?

Sada već radimo nakit za Dan škole, a sljedeći put ćemo početi raditi i ogledalca.

Hvala na ugodnom razgovoru i želim vam puno uspjeha u radu.

Karla Maravić 8.a