Održano 23. međužupanijsko Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 9. 4. 2019.

Pod velebnim Biokovom, u sunčanoj Makarskoj, 5. i 6. travnja 2019. g. održano je 23. međužupanijsko Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u kojem je sudjelovalo 14 ekipa podmlatka i 9 ekipa mladih Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije.

Mladi su pokazali znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te  vještine pružanja prve pomoći.

Pobjednik u  kategoriji mladih je ekipa GDCK Korčula, a u kategoriji podmlatka ekipa GDCK Dubrovnik kojima iskreno čestitamo...

Naša ekipa  podmlatka osvojila je 7. mjesto  u konkurenciji od 14 ekipa i to u sastavu: Lucija Lučin, Mila Munjiza, Petra Opačak, Kiara Rogač, Mia Tomaš i Karmen Viljac s mentoricom Ankicom Bašić.

Preko 230 sudionika natjecanja druženje je započelo 5. travnja odlaskom u Makarsku gdje je GDCK Makarska organiziralo odličan smještaj, posjet prezentacijskom centru „Adrion-srce planine“ te večernji  pogled teleskopom iz makarske zvjezdarnice. 6. travnja održano je natjecanje te se naša ekipa, umorna, ali prezadovoljna vratila svojim kućama u popodnevnim satima.