Učenici 7. razreda Oš Petar Berislavić sudjelovali u projektu Vrtim zdravi film
Autor: Marija Katanić, 22. 3. 2019.

Projekt Vrtim Zdravi Film ima za cilj educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću. Projekt je odobren te ima pozitivno mišljenje za provedbu od strane: Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva zdravlja te Agencije za odgoj i obrazovanje.

Glavni ciljevi projekta su edukacija učenika o zdravim prehrambenim navikama, poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti, unaprjeđenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života putem prehrane i tjelesne aktivnosti senzibilizacijom kroz sportske vrijednosti i poticanje okoline (roditelja, učenika i učitelja) da bude spremna na prihvaćanje i podržavanje promjena prehrambenih navika.

Učenici su tijekom predavanja i edukacije stekli nova znanja vezano za svakodnevnu prehranu, odabir i količinu unosa hranjivih sastojaka koji su potrebni za pravilan rast i razvoj u njihovoj dobi.

Voditelj projekta: nastavnik Mario Pralija