Mladi geografi
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 5. 3. 2018.

Učenici 5. i 6. razreda PŠ Okrug  koji pohađaju dodatnu nastavu iz geografije su  osmislili i realizirali  projekt ″Sunčev sustav″ s ciljem proširivanja temeljnih i općih znanja iz astronomije, s naglaskom na eko komponentu pri izradi instalacije „Sunčev sustav“ od recikliranog materijala.

Projekt je realiziran u dvije faze:

1. faza - proširivanje temeljnih i općih znanja iz astronomije  s naglaskom na Sunčev sustav (korištenje informacija sa različitih medija- video zapis, slike, tekstovi..) te prikupljanje podataka  za izradu osobnih iskaznica za svaki pojedini planet.

2. formiranje grupa i podjela poslova unutar grupe. Obrada materijala (lijepljenje, bojanje, sklapanje dijelova... ) – izrada instalacije ″Sunčev sustav″.