Obavijest učenicima, nastavnicima i roditeljima
Autor: Ana Jerković, 16. 3. 2020.

Drage učenice i učenici, poštovane nastavnice i nastavnici, poštovani roditelji,

Osnovna škola Petra Berislavića odradila je sve tehničke i pedagoške pripreme i aktivnosti za organizaciju nastave na daljinu. Već od petka 13. ožujka  testiramo sustav i virtualne učionice koje su izrađene u CARNetovom sustavu za online učenje tzv. Loomen. Kreirane su virtualne učionice, virtualna zbornica, učenicima su provjereni elektronički identiteti i podijeljeni tableti. Sve upute oko uključivanja u virtualne učionice objavljene su na web stranici Škole.

U nastavku izdvajam neke od uputa ministrice Blaženke Divjak:

1. Od ponedjeljka 16.03.2020. sve škole u RH prelaze na online nastavu- učenici su kod kuće dok su svi nastavnici obavezni dolaziti na posao u skladu s Odlukom Vlade.
2. U ponedjeljak i utorak testira se sustav (virtualne učionice, zbornica, nastavni digitalni materijali), a od srijede ide sve u punom sastavu u online rad.

3. Ministarstvo znanosti i obrazovanja će isporučivati nastavne materijale koje koristimo kao dopunu vlastitim nastavnim materijalima.
4. Ako dođe do pucanja sustava, prelazimo na druge informacijske kanale (you tube, whats up, fb itd.)
5. U ta dva tjedna NEMA ocjenjivanja, ali mora biti vrednovanje rada učenika i njihovih postignuća.
6. Izostanak učenika na dnevnoj bazi roditelj treba opravdati razredniku.

Sve pozivam na strpljivost, fleksibilnost i međusobno razumijevanje. Roditelje pozivam na otvorenu komunikaciju s razrednicima i sa Školom kao i do sada. Svima želim puno uspjeha u učenju i poučavanju u virtualnom okruženju te i dalje čuvajte svoje zdravlje svim preventivnim i higijenskim mjerama.

S poštovanjem.
Vaša ravnateljica