* * * * * * * * * * Maškare u našem gradu * * * * * * * * * * * *
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 28. 2. 2020.

Svako dalmatinsko misto jema niku vridnu divojku ča u kužini voli spajat ča je nespojivo.

Naša šinjorina Rafiola je spojila ča se spojit da, dva kraja na tanko izvajanog tista.

A unj je mekla ča je ti čas u kužini jemala, bokun mendula. Pa ka' je to lipo priklopila, nise stala divit lipin polumiseciman. I sve je to cukron žvelto ukrasila.

Uvik se pitan ma ča bi bilo da je rečemo jemala samo čvaraka. Bi li tako napravila čvarakiole. Sva srića da nije tako bilo.

Evo nan dica iz skule Petra Berislavića. Ka mali i veli rafioli nan stižu.

Dobre vile, čarobnjaci, vještice…razveselili hodnike naše škole i ulice našeg grada. Tko je kriv??? Kriva je jedinica…platila je za sve! Smijehom, pjesmom i plesom otjerali smo sve brige i probleme.