Učenici 7.a i 8.a PŠ Okrug Gornji na terenskoj nastavi!
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 1. 12. 2016.

OŠ Ivan Duknović - botanički vrt PŠ Vrsine, uljara Bilaja, OPG Rinčić

Učenici  7.a i 8.a PŠ Okrug Gornji su bili na poludnevnoj terenskoj nastavi u Vrsinama s nastavnicama Antonelom Radić i Anom Jakić. Posjetili smo PŠ Vrsine (OŠ Ivan Duknović – Marina) i njihov botanički vrt koji je 2009.proglašen najljepšim učeničkim botaničkim vrtom u Hrvatskoj. Učiteljica Dijana Rinčić nam je pokazala njihova 2 kombinirana razreda, učionice i školski vrt pun raznolikog bilja, stabala, maslinik i tradicionalnu dalmatinsku kućicu.

Nakon druženja s učenicima koji su nam zapjevali pjesmu o svom vrtu krenuli smo u Uljaru Bilaja gdje nas je dočekao vlasnik Ive Najev i njegovi radnici koji su nam detaljno objasnili proces prerade maslina od plodova do ulja.

U OPG-u Rinčić smo degustirali maslinovo ulje i ukiseljeni motar te naučili o procesu skladištenja, vrijednostima ulja te prezentaciji i prodaji domaćim i stranim gostima.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte kako smo se proveli!

Priloženi dokumenti:
Terenska_nastava_VRSINE.docx (3.11 MB)