Znaš li se zaštititi na Internetu?
Autor: Anamarija Botić, 16. 10. 2020.

Policijska uprava Splitsko-dalmatinska, prateći dostupnost Interneta, društvenih mreža i napredne tehnologije djeci i mladima te iz toga učestalost rizičnih ponašanja u kojima su djeca često žrtve, želi dodatno aktualizirati preventivne aktivnosti u području sigurnosti djece na Internetu i društvenim mrežama. Poseban razlog je interes i briga roditelja koji se sve teže snalaze u odgovoru na problem.

Izrađena je web aplikacija za učenike osnovnih škola pod nazivom „SafetyNet – bitka za sigurnost“. Aplikacija sadrži: kviz – igru za cijelu obitelj, veliki broj zanimljivih materijala za učenje iz područja Interneta i društvenih mreža, primjerene sadržaje za roditelje, upozorenja i dio u kojem se korisnici upućuju u mjere zaštite i prijavu zlostavljanja policiji, linkove za druge slične sadržaje itd.

Cilj ove aktivnosti je podizanje razine svijesti šire javnosti o mogućim opasnostima i rizicima korištenja Interneta i društvenih mreža te  podizanje razine znanja kod djece i mladih te njihovih roditelja o mogućim opasnostima i rizicima korištenja Interneta. Naglasak je na edukaciji kroz igru i korištenju novih načina komunikacije i slanja poruka.

Na web stranici naše Škole (u donjem lijevom kutu stranice pod nazivom Bitka za sigurnost) postavljena je navedena aplikacija te se nadamo da će je koristiti što veći broj učenika i roditelja i na taj način se zaštititi od svih opasnosti na Internetu, posebno u ovo vrijeme kada virtualna stvarnost sve više postaje neizbježan način komunikacije i stjecanja znanja/vještina usred novonastale epidemije (COVID-19).

Klikom na Opširnije možete pregledati letak Znaš li se zaštititi na Internetu?