OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA
Autor: Ana Jerković, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Epidemiološka situacija još uvijek ne dozvoljava da nastava počinje normalno za sve, već samo za određene skupine učenika. Ukoliko želite da Vaše dijete nastavi pohađati nastavu OBA RODITELJA trebaju potpisati IZJAVU kojom jamčite da su ispunjeni određeni uvjeti prema uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Potiče se i PREPORUČA OSTANAK DJECE KOD KUĆE, te nastavak rada u virtualnim učionicama, a u škole mogu doći samo ona djeca koja (i čije obitelji) ispunjavaju sljedeće uvjete:

1. Oba roditelja djeteta su zaposlena, ne rade od kuće i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu

2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nema kroničnih bolesti

4. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu, nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5. Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

Molimo roditelje da do utorka, 5. svibnja jave učiteljicama ukoliko će njihovo dijete dolaziti u školu kako bismo mogli obaviti sve pripreme vezane za početak nastave. Primjer izjave koju ćete potpisati  8. svibnja možete pogledati OVDJE.

IZDVAJAMO JOŠ NEKE UPUTE:

• U  grupe učenika koje će početi s radom 11. svibnja, ne može se naknadno uvrstiti još jedno dijete.
  • Engleski jezik i vjeronauk te glazbeni, njemački i talijanski jezik u četvrtom razredu i dalje će se odvijati online.
  • Za vrijeme nastave u školi neće se izvoditi nastava TZK, osim vježbi oblikovanja i laganih aktivnosti na otvorenome.
  • Djeca će provesti u školi maksimalno 3-4 sata.
  • Roditeljima je zabranjen ulazak u ustanovu.
  • Dijete ne smije dovoditi osoba koja spada u rizičnu skupinu
  • Roditelji se ne smiju okupljati na ulazu u školu.
  • Bolesni roditelji (s respiratornim i/ili drugim zaraznim bolestima) ne smiju dolaziti u školu, kao ni u vanjske prostore škole.

Ako imate mogućnost da Vaše dijete ostane kod kuće učenik će i dalje pratiti  nastavu online i surađivati s razrednim učiteljicom kao i do sada.