IZGRAĐUJEMO ZAJEDNIŠTVO I ŠIRIMO RUKE DOBROTE : Kulinarske radionice humanitarnog karaktera
Autor: Đina Županović, 16. 12. 2019.

U područnoj školi u Okrugu Gornjem, u drugom tjednu došašća, održale su se kulinarske radionice.

Učenici viših razreda donirali su namirnice te pripremali slatke i slane marende koje su prodavali tijekom velikog odmora. Cijelom školom širio se primamljiv miris, a zvono za odmor ovih dana svima je bilo posebno drago jer su s nestrpljenjem čekali kušati jela naših vrijednih kuhara i kuharica. Nisu samo oni bili vrijedni, pridružile su im se i učiteljice s učenicima nižih razreda, a došlo je i do odlične suradnje s roditeljima koji su se potrudili da ova akcija zaživi u potpunosti. Mame su se zaista potrudile, a  vjerojatno i pokoji tata i pripremili ukusne slastice koje su njihova djeca prodavala i na taj način se pridružili akciji. Mogli smo se također uvjeriti da su se pojedini učenici istaknuli kao odlični trgovci, ekonomisti, kuhari, a imamo i izvrsne domaćice koje odlično peru suđe i čiste. Iznad svega svi su se iskazali kao veliki humanitarci: roditelji, učenici, učitelji, stručno i  tehničko osoblje, naše drage spremačice i domar koji su uvijek spremni pomoći. Zaista smo ponosni na našu školu i mjesto  jer smo  u ovom vremenu došašća svjedočili jednom lijepom zajedništvu, suradnji i timskom radu.

Prikupljeni novac donirat ćemo Dječjem domu Maestral. Pri završetku humanitarne akcije, nakon božićne priredbe u srijedu, 18. prosinca, detalje o prikupljenom iznosu objavit ćemo na stranicama škole.

Zahvaljujemo svima na iskazanoj humanosti!

Nastavnice: Svjetlana Džaja i Ana Jakić

Fotografije u prilogu