Za jubav tebi, grade!
Autor: Đina Županović, 6. 12. 2019.

U srijedu, 4. prosinca 2019. godine u Galeriji Cate Dujšin Ribar održala se priredba učenika OŠ Petar Berislavić pod nazivom Za jubav tebi, grade!.  Sama priredba, kao i zbirka pjesama Za jubav tebi dio su projekta pod nazivom „I to śan ja“ koji se provodio cijelu 2019. godinu, pod vodstvom nastavnice Ane Zelalije, a u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Splitsko dalmatinske županije.

Učenici su svojim recitacijama, zabavnim scenskim nastupima  i čitanjem pjesama na cakavici uveselili večer prisutnima te pokazali da uvijek vrijedno rade, uče i druže se pod vodstvom svojih učiteljica i mentorica: Ane Zelalije, Mirele Medić i Mihaele Russo.

Sam program započeo je pjesmama koje su izveli  naši domaći glazbenici Trogirski kanti, a nakon veselog zagrijavanja u dalmatinskom tonu, svoje izlaganje nastavili su naši učenici. Osim što smo se tu večer dotakli tradicije, kulture i običaja ljudi našeg grada, večer je imala i humanitarni karakter. Nastavnica Ivana Bilić se potrudila da se naši gosti malo i oslade te je zajedno sa učenicama 8.c i 8.d razreda pripremala domaće slastice. Osim slastica, prisutni su mogli kupiti i ručno pletene narukvice koje su izradili naši učenici. U suradnji s don Dankom Litrićem, koji preko 30 godina vodi misiju u Ruandi, sav prihod od prodaje slastica i rukotvorina išao je za školarce u Ruandi.

Nakon još jedne uspješne priredbe i cjelokupnog projekta u kojem su naši učenici otkrivali nove vještine, razvijali stare te pri tome učili kako voljeti i poštovati svoj grad i njegove ljude, možemo samo reći da ovakvih događanja i projekata treba biti što više.

Kako je protekla večer pogledajte u fotogaleriji.