1. okruški festival malih znanstvenika
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 4. 4. 2018.

Što je znanost?  Tko su znanstvenici?

Teška pitanja na koja su učenici 3.b s učiteljicom Sandrom Mrčela brzo pronašli odgovore izvodeći zanimljive pokuse. Saznali su da je znanost svuda oko nas, a svatko tko promatra zbivanja oko sebe, postavlja pitanja i traži odgovore, znanstvenik je.

1. okruški festival malih znanstvenika promovirao je učenike 3.b razreda u znanstvenike koji su svojim vršnjacima ali i mlađim učenicima praktičnim pokusima otkrili značenje „teških“ riječi kao što su statički elektricitet, masa, tromost, tlak zraka…  Prvaši i trećaši u publici aktivno su se uključili  u  izvođenja pokusa. Nagradni pljesak snažan je motiv za osmišljavanje, organiziranje i provođenje 2. okruškog festivala malih znanstvenika 2019.  godine.