Izložba “Kako vidim osobe s invaliditetom”
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 30. 11. 2017.

Tradicionalna izložba “Kako vidim osobe s invaliditetom” otvara se u petak, 1. prosinca 2017. u 9:00 sati u atriju Muzeja grada Trogira. Ove godine suradnja Udruge tjelesnih invalida TOMS i Osnovne škole Petra Berislavića rezultirala je izložbom na kojoj će biti predstavljeno ukupno 78 učeničkih radova nastalih u povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom.

Prije 25 godina Ujedinjeni narodi proglasili su 3. prosinca Međunarodnim danom osoba s invaliditetom. Nekoliko mjeseci nakon, Komisija za ljudska prava, pozvala je zemlje članice da ističu obilježavanje tog datuma kako bi se postigla jednakost u ostvarivanju ljuskih prava i sudjelovanja osoba s invaliditetom u društvu.

Udruga TOMS, broji 280 članova, preko 40 zaposlenih i 18 volontera, a sljedeće godine broji i 30 godina od osnutka! Svojim radom i djelatnošću TOMS uvelike doprinosi rješavanju pitanja i problema vezanih uz život i rad osoba s invaliditetom.  Ova aktivna Udruga ostvaruje mnogobrojne projekte i manifestacije te čini važan čimbenik u životu osoba s invaliditetom na trogirskom području nastojeći učiniti društvo što osjetljivijim i prilagođenijim za nužne promjene u korist izjednačavanja mogućnosti osoba s invaliditetom.

Razgledajte izložbu u atriju Muzeja grada Trogira i na taj način obilježite Međunarodni dan osoba s invaliditetom!

Veselimo se vašem dolasku!

Izvor: http://muzejgradatrogira.blogspot.hr/2017/11/tradiocionalna-izlozba-kako-vidim-osobe.html