Sretan ti rođendan, voljeni grade!
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 15. 11. 2017.

školski pano

14. studenog  je "Stivanja" proslava blagdana Sv. Ivana Trogirskog i Dan grada Trogira. Tog dana se u našem gradu održava niz kulturnih, vjerskih, edukativnih i zabavnih događaja.

Danas se u našem razredu osjećalo slavljeničko raspoloženje. Kroz nastavne predmete slavili smo ljepotu našeg grada.

Učenici su u maniri iskusnih turističkih vodiča predstavljali kulturno-povijesne znamenitosti. Na kraju dugotrajnog izlaganja jednoglasno zaključujemo:
KOLIKO LIPOTE U NJEMU!!!
Ljepote našeg grada treba doživjeti vizualno, taktilno, auditivno ...( kamene kale, vonji i okusi, pisma, ples, trogirska cakavica)

Pisali smo i recitirali pjesme na cakavici.

Likovnim radovima uredili smo školski pano. Pjevali smo staru trogirsku pismu  - Šveti Ivane od moga Trogira  - Mama Zorana naučila nas je korake starog plesa -Kvadrilje - Za marendu smo se sladili slasnim rafiolima.

Mislim da smo i mi dotakli čuperak Kairosa kad rastemo, učimo i živimo
u najlipšem gradu na svitu.

Kreneš li ikad
        put juga lijepog,
        stani pred Trogirom.
        Usidri lađu pod zidinom grada.

V.Nazor

Mali novinari 4. c , 2.b i 3.b razred