„Moš ča oš“
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 1. 10. 2017.

U četvrtak 28.9.2017. godine, u sklopu projekta naše škole „Moš ča oš“ u suradnji s PP Trogir kroz njihov projekt  „Sajam mogućnosti“  te uz potporu grada Trogira, na trogirskoj rivi djeci i mladima, kao i njihovim roditeljima i svim građanima grada Trogira, predstavila su se razna društva, udruge i klubovi iz Trogira, ali  i uže okolice te srednje škole iz Trogira i Kaštela.

Na prepunoj rivi uz obilje dobre volje i pozitivnu atmosferu, prezentaciju svojih aktivnosti održali su:

Ženski odbojkaški klub, Jedriličarski klub Trogir, Boksački klub „Split“, Vaterpolo klub „Okruk“, KATEDRA - škola stranih jezika, Odred izviđača Trogir, Konjički klub Trogir - Hanako, Klub ritmičko-športske gimnastike „Rusulice“, Hrvatska gorska služba spašavanja (stanica Split), KUD „Seget“- segetske mažoretkinje, Gradsko društvo crvenog križa Trogir, Policijska postaja Trogir, Interventna policija, Hitna helikopterska medicinska služba, MORH, Dobrovoljno vatrogasno društvo Trogir, Amatersko kazalište Trogir, JUDO klub „Kaštela“, Glazbena škola „Josip Hatze“, Udruga tjelesnih invalida TOMS, Srednja Škola „Ivan Lucić-Trogir“, Srednja strukovna škola „Blaž Jurjev Trogiranin“, Srednja škola „Braća Radić“ Kaštel Štafilić, a  svoj štand imala je i naša škola „Petar Berislavić“ te je na njemu prezentirala proizvode Eko škole.

Ono što je djeci, ali i onim malo starijima pričinilo posebno zadovoljstvo bilo je slijetanje helikoptera Hitne helikopterske medicinske službe na prostor ispred kule Kamerlengo, što su popratili velikim pljeskom, a uz to svakako treba istaknuti kako nam je velika čast bila ugostiti i predstavnike MORH-a te Eskadrilu transportnih helikoptera koji su nas nagradili pozdravnim letom svojeg vojnog helikoptera.

Sam program kojim su najavljeni i predstavljeni sudionici vodila je učiteljica naše škole Sandra Mrčela.

Ova manifestacija je ujedno i najava za nadolazeću prezentaciju klubova i udruga te raznih društava koja će se održati u Okrugu Gornjem 3.10.2017. godine s početkom u 9:00 sati u atriju područne škole „Petar Berislavić“.