STEM revolucija i u našoj školi!
Autor: Dragan Uljični, 7. 6. 2017.

Učenici naše drage škole ovaj tjedan su se prvi puta susreli s potpuno novim načinom učenja koristeći uređaj po imenu Micro Bit. Micro Bit je mala pločica s mikrokontrolerom te mnoštvo senzora koja omogućava početak rada s programiranjem i logikom programiranja.

Za programiranje se nude razna vizualna sučelja koja početak rada čine uistinu jednostavnim. Pločica se programira putem USB-a, a osim senzora ima i dva tipkala te mali 5x5 LED displej. Naši učenici su već uradili prve korake, prve programe i dobili mnošto novih ideja kako bi iskoristili Micro Bit na zanimljiv i kreativan način.

Više informacija o samom projektu a i donaciji CroatianMakers organizacije možete pronaći na poveznicama ispod.

croatianmakers

stem-revolucija