Dan škole i stjecanje statusa Međunarodne eko-škole
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 20. 5. 2016.

Dvodnevnim programom učenici i djelatnici OŠ Petar Berislavić svečano su obilježili rođendan škole i stjecanje statusa Međunarodne eko-škole.

Uoči Dana škole, 19. svibnja, su uz prigodni program u PŠ u Okrugu Gornjem, podigli Zelenu zastavu, znak međunarodne eko-škole.

“Ono smo ča pokazujemo” naziv je Okruglog stola na kojem su sudjelovali učenici, zamjenik načelnika Domagoj Miše sa suradnicima, te predstavnik trgovačkog društva Rudej i DVD-a Okruk.

Na Dan škole, svečanom euharistijom u trogirskoj prvostolnici koju je predvodio katedralni župnik don Vinko Sanader učenici i djelatnici škole odali su počast banu Petru Berislaviću, a potom su, u znak sjećanja na velikana po kojem škola nosi ime, ispred njegova kamenog reljefa u Gradskoj loži, gradonačelnik Ante Stipčić, njegov zamjenik Radovan Slade-Šilović te ravnateljica Edita Bratinčević položili vijenac i zapalili svijeće.

Svečanost se nastavila u prostoru Kneževa dvora gdje je održan Okrugli stol “Živjeti u skladu s prirodom” na kojem su uz učenike sudjelovali i gradonačelnik Stipčić, njegov zamjenik Slade-Šilović te predstavnik Trogir Holdinga.

Uslijedio je zabavni program nakon kojeg je na školskoj ljepotici staroj 107 godina zamjenik gradonačelnika Slade-Šilović s ravnateljicom Bratinčević podigao stijeg te uz zastavu Republike Hrvatske od 20. svibnja na staroj kamenoj ljepotici vijori i Zelena zastava.

Preuzeto sa "Trogirski portal".