Susret sa spisateljicom
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 2. 5. 2016.

Bojana Meandžija, mlada spisateljica karlovačkog podrijetla gostovala je 29. travnja 2016. godine u P. Š. Petar Berislavić. Učenici petog, šestog, sedmog i osmog razreda imali su priliku poslušati vrlo zanimljivo i potresno predstavljanje romana „Trči! Ne čekaj me...“

Riječ je o autobiografskom romanu u kojem spisateljica iz perspektive 13-godišnjakinje progovara o djetinjstvu provedenom u Karlovcu tijekom Domovinskog rata. Čitajući ulomke iz romana te prepričavajući najpotresnije događaje popraćene audio zapisima, uspješno je dočarala ratne strahote koje je proživljavala. Učenici su s pozornošću slušali te vrlo emotivno doživjeli susret sa spisateljicom.

Nadamo se da će takvih susreta biti što više u našoj školi.