Učenici posjetili Centar za edukaciju HAK Split
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 18. 3. 2016.

U četvrtak, 17.3.2016., učenici IV.a i IV.c sa učiteljicama Irenom Petrović, Jasminkom Petrić  i Ivanom Strize, posjetili su Centar za edukaciju HAK Split.

Izobrazba se sastojala od teoretskog i praktičnog dijela kroz koju su ih vješto vodili gospodin Mate (instruktor) i gospodin Perica (policajac).

Tema teoretskog dijela je bila RASKRIŽJE U PROMETU.

Djeca su aktivno sudjelovala i stekla mnoga znanja o svemu što čini prometnu kulturu svakog sudionika prometa (semafor, znakovi, ceste s prednošću, ceste jednake važnosti, pravila vožnje u vozilu kao putnika, važnost pojasa).

U praktičnom dijelu, na poligonu, izmjenjivali su uloge biciklista i pješaka i istovremeno se svi kretali poligonom (poštujući prometna pravila i pravila sigurnosti).

Naučili su da sudjelovanje u prometu podrazumijeva veliku ODGOVORNOST, kako prema ostalim sudionicima prometa, tako prema sebi.

Šlag na kraju, bila je dobivena „vozačka dozvola“. Zadovoljni i samouvjereni, izjavili su da će ubuduće utjecati i na svoje roditelje – vozače i objasniti im da se pravila u prometu  POŠTUJU, ne zato da se izbjegne novčana kazna, već da se spriječi prometna nezgoda.

Bio je to zanimljiv i dobar dan, ispunjen radom, smijehom i radošću…dan za peticu…baš kako treba!winkyes

Jasminka Petrić

* klik na sliku *