USKRŠNJA RADIONICA U PŠ OKRUG GORNJI 17.3.2016.
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 18. 3. 2016.

• Bojanje i ukrašavanje jaja prirodnim tehnikama
  • Pečenje sirnice
  • Izrada košarica

Povodom nadolazećih blagdana Uskrsa u PŠ Okrug Gornji je organizirana radionica 2. – 5. školski sat sa 8.a i 5.a razredom u školskoj kuhinji i razredu.

Radionicu su organizirale Antonela Radić i Ana Jakić. U pripremi radionice, nabavci materijala i pomoći u kuhinji sudjelovale su Svjetlana Džaja i Katja Šćurla.

Sirnicu je kod kuće izradila Antonela Radić te smo je stavili u zagrijanu pećnicu u 9 sati. Pekla se oko 45 minuta nakon čega smo je premazali sa šećerom.
Učenici 8. razreda su stavljali listiće raznih biljaka na jaja i vezivali u najlonke te stavili u lonac s hladnom vodom, korom crvenog luka, malo soli i bijelog octa.Kad su jaja prokuhala, smanjili smo temperaturu i kuhali oko 15 minuta te ostavili da se ohladi.
Prethodno skuhana jaja, te nekoliko ispuhanih jaja smo ukrašavali decupage tehnikom: razne ukrasne salvete smo lijepili pjenasto razmućenim bjelanjcem.
Također smo bojali i jaja s 5 različitih jestivih boja u kipućoj vodi s malo octa.
Dok smo u školskoj kuhinji pekli sirnicu, učenici 5. razreda su izrezivali i ukrašavali košarice u koje su stavili obojana jaja.

Zahvaljujući kreativnosti djece i njihovih mentora cijelom školom se osjetio duh Uskrsa  vođen pozitivnom energijom, a  svi učenici su uživali u plodovima svog rada i ukusnim zalogajima.