Učenici 2. a i 2. b PŠ Okrug Gornji uživali su uz nježne zvuke pojedinih instrumenata
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 17. 3. 2016.

Glazbenici Narodne glazbe Trogir Tomislav Zečić (gitara), Karmen Matijaš (flauta), Suzana Jurković (truba) te profesorica matematike Dina Bajilo (violina) i učenica Tomislava Matijaš (mandolina) održali su edukativni glazbeni sat predstavivši svoje instrumente.

Na repertoaru su bile skladbe iz opere Carmen, Proljetna pjesma te zabavna glazba. U razredu je bilo iznimno veselo i živo. Osim što su stekli nova saznanja o instrumentima, učenici su, zajedno s glazbenicima sudjelovali u igrama, pisanju ČINKVINE te slušanju glazbe i prepoznavanju instrumenata.

Cilj ovog sata bio je približiti instrumente u nadi da ćemo imati još malih glazbenika.

Zahvaljujemo našim gostima što smo se kroz njihove zvukove tog dana osjećali posebnijima.

Učiteljice:

Ružica Čondić- Begov