POVRATAK UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA
Autor: Ana Jerković, 22. 5. 2020.

Temeljem novih uputa HZJZ-a i povoljnije epidemiološke situacije škole su sigurne za učenike i zaposlenike. Od ponedjeljka 25. svibnja 2020. godine počinje nastava u školi za učenike od 1. do 4. razreda.

• Nastava će se održavati u jutarnjoj smjeni s početkom u 8.00 sati.
  • U ponedjeljak autobus za učenike putnike iz Arbanije prema Trogiru kreće u 7.15 sati. Povratak prema Arbaniji je u 11.45 sati.
  • Ostale detalje vezane za ulazak u školu kao i raspored javit će učiteljice.

Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi. Škola na Trećem održavat će se do početka lipnja kako bi se osiguralo praćenje nastave za one učenike koji će još jedno vrijeme iz objektivnih ili subjektivnih razloga pratiti nastavu na daljinu. Također, škola ne uzima izjavu od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu.

U nastavku donosimo i odgovor na najčešće pitanje (preuzeto sa stranica Škola za život – Česta pitanja i odgovori):

Je li povratak u školu obvezan za sve učenike razredne nastave?

Upute HZJZ-a kažu da je škola sigurna za zaposlenike i učenike uz pridržavanje navedenih mjera pa učenici razredne nastave trebaju ići u školu. Roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s nastave.

Razlozi za nedolazak u školu mogu biti objektivni kao što su: bolest, izmještenost zbog potresa, osnivač ne može brzo osigurati primjeren prijevoz, lokalno žarište (primjer Brač) itd. Također, mogu biti i subjektivne okolnosti poput teško bolesne osobe u kućanstvu i roditelj se boji poslati dijete u školu iako u redovitoj situaciji to ne bi bila opravdana isprika.

Učenici koji će ostati kod kuće imat će priliku još neko vrijeme, dok se ne obradi obvezno gradivo, sudjelovati u mješovitoj nastavi uz pomoć Škole na trećem, ali se prema novim uputama mogu i naknadno uključiti u razredni odjel.