Autor: Tomislava Ečić Svirać, 19. 4. 2020.

Dragi učitelji, učenici i roditelji,

budući da nam je, za sada, onemogućen odlazak u knjižnice otvorili smo za vas Virtualnu knjižnicu na stranicama naše škole.

Evo nam prilika da opravdamo poslovicu „U svemu lošem ima nečega dobroga“ i  za učenje, vježbu, odmor ili zabavu iskoristimo mogućnosti koje nam pružaju multimedijski sadržaji. Slušajmo priče i radio igre, čitajmo časopise, slikovnice i knjige, pronađimo nepoznati pojam ili riječ u enciklopediji, prelistajmo priručnike, virtualno prošetajmo Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom ili svijetom… ili pogledajmo neki film.

Pozivamo vas da posjećujete virtualnu knjižnicu jer će se sadržaji nadopunjavati. Marljivi budite i na sebi radite, uživajte i odmarajte se… i…  #ostanite doma.

P.S. Učenicima koji koriste školske tablete instalirali smo novu aplikaciju ReadEra koja omogućuje olakšano čitanje knjiga.