1. kolo Croatian Makers Lige
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 3. 12. 2019.

Mladi robotičari naše škole sudjelovali su na 1. kolu Croatian Makers Lige. U prvom kolu Lige robot se priprema za lansiranje sa Zemlje. Učenici su trebali programirati robota tako da u što kraćem vremenu prođe zadanu stazu.  Robot mora doći iz baze postaje u prostor za lansiranje prolazeći tri stanice provjere,  uključivanje svijetla u različitim bojama, vožnja po crti te zaustavljanje na cilju.

Na ovom kolu natjecalo se ukupno 13 učenika i svi su uspješno odradili zadatak.

Učenici mlađe dobne skupine: Josip Anton Bilić, Tereza Buličić, Fran Jadrić, Lana Zrno i Stjepan Zlatunić zauzeli su 2. mjesto u regiji „Split“.

Tadija Krezo, Tessa Cmrečnjak, Vinko Ćudina, Frane Opačak, Gabriel Džimbeg, Nikola Žižak, Lovre Radić i Luka Žužul učenici starije dobne skupine također su zauzeli 2. mjesto u regiji „Split“.

Uskoro slijedi 2. kolo natjecanja s novim zadatkom koje će naši učenici s nestrpljenjem dočekati.

Pohvale svim učenicima!