Književni susret s Dunjom Kalilić
Autor: Đina Županović, 11. 11. 2019.

U četvrtak , 7. studenog 2019. godine, u Gradskoj knjižnici Trogir se održao književni susret s Dunjom Kalilić čiji je književni opus usko vezan uz grad Trogir, njegove mještane i njihove običaje. Književnica nam je predstavila svoju, još neobjavljenu, zbirku haiku poezije, a svoje literarne radove napisane na trogirskoj cakavici prezentirale su i učenice  naše škole: Neda Domenika Geić, Romana Prižmić, Marija Delić, Antonela Paljuca, Paola Guina, Ivka Zlatunić, Mihaela Šain i Tereza Buličić.

One sa svojom mentoricom, profesoricom Anom Zelalijom vrijedno rade na promoviranju nematerijalne kulturne baštine našeg grada  podsjećajući nas na pomalo zaboravljeni jezik trogirskih težaka.

Kako je to izgledalo, provjerite na fotografijama u prilogu.

Autor fotografija: Joško Herceg